Vinařství Wachter–Wiesler

Weingut Wachter–Wiesler

Vinař: Christoph Wachter 

Oblast: Jižní Burgenland (Rakousko)

Vinice: 15 ha břidlicové a silně železité těžké půdy 

Produkce: 70 000 lahví / rok

Hlavní odrůda: Frankovka

Deutsh–Schützen – malá vinařská vesnička nacházející se v Jižním Burgenlandu. Mikroklima tohoto regionu je ovlivněno přítomností Neziderského jezera, jehož odpařování má, spolu s horským klimatem a třemi sty slunečnými dny v roce, velmi pozitivní vliv na růst vinné révy. Těžké jílovité železité půdy se pak promítají do chuti jednotlivých vín.

 

V čele tohoto tradičního rakouského rodinného vinařství působí Christoph jako pokračovatel už několikáté generace společně se svou sestrou Julií. Pro vysoký standard vinařství, který drží, je vinařství známo na mezinárodní scéně. 

 

“Ještě, že děda nevytrhal všechny keře Frankovky jako ostatní vinaři a nevysázel je Merlotem nebo Zweiglem” hovoří Christoph otevřeně o Frankovce, o které říká, že je v ní jemná krása.

 

Při pěstování vinné révy a při práci ve sklepě jde co nejpřirozenější cestou. Chce lahvovat vína tak čistá, jak je vytvořila sama jejich půda. 

b.wine o vinařství

„FRANKOVKY“čisté, minerální a elegantní, takové jsou ty z vinařství Wachter–Wiesler. Pro nás důležité vinařství našeho portfolia. Díky těmto frankovkám se nám daří bořit mýty ohledně této odrůdy v Čechách. 

Špička ve svém oboru